Mercedes przedłuża kontrakt z Valtterim Bottasem na kolejny sezon

Zespół Mercedes AMG Petronas Motorsport potwierdził przedłużenie kontraktu z Valtterim Bottasem na sezon 2020, który będzie kontynuował współpracę z Lewisem Hamiltonem.

Fin swoją przygodę z Mercedesem rozpoczął w 2017 roku, po niespodziewanym odejściu z F1 Nico Rosberga. Bottas w swoim pierwszym sezonie wywalczył trzy zwycięstwa i finalnie zakończył rywalizację na trzeciej pozycji w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 280 punktów.

Kolejny sezon nie był jednak tak udany w wykonaniu nowego kierowcy Mercedesa. Osiem miejsc na podium nie dały jednak żadnego zwycięstwa i Fin na koniec sezonu musiał zadowolić się dopiero piątą lokatą.

Dla Bottasa walka w Formule 1 zaczęła się jednak w 2013 roku, kiedy po trzech latach współpracy jako kierowca rezerwowy, Williams postanowił postawić na Fina i potwierdzić go jako kierowcę etatowego.

Pierwszy sezon w F1 zakończył się dopiero siedemnastą lokatą w klasyfikacji generalnej, jednak w kolejnym Bottas pokazał bardzo dobre tempo, co dało mu ostatecznie sześć miejsc na podium i dorobek 186 punktów.

Dwa ostatnie sezony dla Williamsa to bardzo dobre tempo i walka w pierwszej dziesiątce, jednak podobnie jak poprzednie nie dało to młodemu Finowi wymarzonego zwycięstwa, a kolejne miejsca na najniższym stopniu podium, które wywalczył dwukrotnie w Kanadzie oraz Meksyku, na powracającym do kalendarza torze Autodromo Hermanos Rodriguez.

"Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z bycia częścią zespołu na czwarty sezon i pragnę podziękować każdemu członkowi zespołu i zarządowi Mercedesa za zaufanie i wiarę we mnie" - powiedział Valtteri Bottas.

"Moje wyniki z każdym rokiem stają nie coraz lepsze i jest to świetny sposób na rozpoczęcie drugiej połowy 2019 roku."

"Moim ogólnym celem jest zostać mistrzem świata w Formule 1. Wierzę, że na papierze i z moim doświadczeniem w zespole, Mercedes jest najlepszą opcją dla mnie, aby osiągnąć ten cel w 2020 roku."

"W tym sezonie mamy do dyspozycji dziewięć wyścigów i jestem zdeterminowany, aby doskonalić się na każdym z nich. Teraz wszystkie moje myśli skupiają się na Spa i zapewnieniu dobrego wyniku w ten weekend" - dodał Fin.