Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Mercedes osiągnie w sezonie 2019 pułap 1000 koni mechanicznych

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, zespół Mercedes przygotował na sezon 2019 całkowicie nową jednostkę napędową. Specjaliści odpowiedzialni za silnik skupili się głównie na sprawie odzyskiwania energii, dzięki czemu tegoroczna jednostka Mercedesa będzie mogła korzystać z około dwunastu koni mechanicznych mocy więcej, bez utraty paliwa, którego limit na wyścig w sezonie 2019 wzrósł z 105 kg na 110 kg.

W pewnym momencie podczas projektowania nowego silnika zespół Mercedes napotkał pewne problemy związane z błędnym projektem jednostki napędowej.

"Podczas projektowania nowej jednostki napędowej natknęliśmy się na pewien problem, który pojawił się już podczas projektowania. Na szczęście w fabryce mamy wielu ambitnych pracowników, dzięki którym udało się zażegnąć problemów. Czuję, że ponownie zaskoczymy rywali naszym znakomitym silnikiem, dzięki któremu, mam nadzieję, uda się zdobyć kolejne tytuły mistrzowskie" - powiedział Toto Wolff.

Patrząc po pierwszej połowie sezonu 2018 widać, że ekipa z Brackley odrobiła pracę domową i nie chce być ponowie zaskoczona przez zespół Ferrari. Przypomnijmy, że przez pierwszą część sezonu zespół z Maranello zdecydowanie odskoczył Mercedesowi m.in. w kwestii prędkości maksymalnej na prostej, co dało zdecydowaną przewagę Sebastianowi Vettelowi. Druga połowa sezonu przyniosła już ogromną poprawę osiągów jednostki napędowej Mercedesa, co pozwoliło Lewisowi Hamiltonowi sięgnąć po piąty tytuł mistrzowski, a zespół pozostał w dalszym ciągu niepokonany w erze hybrydowej.

Według zapewnień osób z Mercedesa, tegoroczny silnik zbudowany przez inżynierów niemieckiego producenta osiągnie pułap 1000 koni mechanicznych. Informacja o zwiększeniu potencjalnej mocy przez zespół Mercedes na pewno pogorszyła humor reszcie stawki, która liczyła na zdecydowane zbliżenie się do zespołu Mercedes oraz Ferrari. Jednak, jak informuje szef zespołu, realistyczne osiągi tegorocznego silnika poznamy podczas pierwszego weekendu wyścigowego na torze Albert Park w Melbourne.

Sezon 2019 zapowiada się niezwykle ciekawie pod względem jednostek napędowych. Walkę o czołowe pozycje i znaczne poprawienie tempa zapowiedział także zespół Red Bull Racing, który od tego roku przechodzi na jednostkę napędową Hondy. Czarnym koniem tegorocznym zmagań może być fabryczny zespół Renault, który z roku na rok poprawia swoje osiągi i jest coraz bliżej czołówki. Do zespołu dołączył Daniel Ricciardo, który na pewno pomoże francuskiej ekipie jak najbardziej zbliżyć się do czołowej trójki.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone