Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Mercedes korzysta z ulepszonych silników podczas GP Francji

Niemiecki producent potwierdził udostępnienie swojej ekipie fabrycznej oraz Force Inida i Williamsowi jednostek napędowych w nowej specyfikacji.

Docelowo te silniki miały zadebiutować podczas GP Kanady, jednak w ostatniej chwili wykryto problemy z niezawodnością. Do ostatniej chwili nie było pewności, czy będą one gotowe na kolejne zawody, czyli GP Francji.

Kierowcy Mercedesa, Force India oraz Williamsa zostali wyposażeni w nowe silniki spalinowe, turbosprężarki oraz MGU-H w piątek. Niemiecki koncern jednak nie sprecyzował, które z tych komponentów są ulepszone.

Po piątkowych treningach na torze Paul Ricard przedstawiciele Mercedesa nazwali ulepszoną wersję silnika „fazą 2.1” i przyznali, że także pod względem mocy jest lepsza od tej, która miała debiutować w GP Kanady. Inżynierowie z Brixworth pomimo opóźnień zdołali jeszcze dokonać kilku poprawek w obszarze osiągów.

Spóźniliśmy się o jeden wyścig z nowym silnikiem, ponieważ naprawdę musieliśmy się mu przyjrzeć. To bardzo ważne, że Andy Cowell robi perfekcyjną robotę. Liczę na to, że nasza jednostka napędowa pozwoli nam wrócić na właściwe tory, ponieważ każdy dokonał postępów w zeszłym wyścigu. Różnica może sięgać jedną lub dwie dziesiąte. Mam nadzieję, że nasz silnik dobrze zadziała i odzyskamy pole position – powiedział Niki Lauda pytany przez Sky Sports F1.

Lewis Hamilton ukończył drugi trening na pierwszym miejscu z przewagą aż 0,7 sekundy nad reprezentantami Red Bulla. Kierowcom Ferrari brakowało tempa w obu sesjach.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone