Formuła 1

GP Austrii

Mercedes, Ferrari i Renault żądają pozostawienia MGU-H na sezon 2021

Producenci, którzy aktualnie uczestniczą w mistrzostwach świata Formuły 1 sprzeciwili się planom zakładającym zrezygnowanie z MGU-H od 2021 roku.

Liberty Media wraz z FIA pracuje nad nowymi przepisami dotyczącymi jednostek napędowych. Według założeń mają być one prostsze, tańsze i głośniejsze, co ma zachęcić nowych producentów do uczestnictwa w mistrzostwach. Już wiele mówi się o tym, że Porsche miałoby dołączyć do stawki Formuły 1.

Magazyn Blick poinformował, że podczas jednego ze spotkań dotyczących zmian w formule silnikowej od sezonu 2021 Mercees, Ferrari oraz Renault zażądali pozostawienia MGU-H. Argumentem za takim rozwiązaniem jest to, że w przeciwnym razie ci trzej producenci musieliby zaprojektować całkowicie nowej jednostki napędowe.

To może zatrzymać jedynego poważnego kandydata (Porsche) przed dołączeniem do Formuły 1 – czytamy w artykule Rogera Benoita.

Na łamach Auto Motor und Sport napisano wprost o tym, że sojusz Mercedesa, Ferrari i Renault przeciwko nowym przepisom na sezon 2021 jest kartelem.

Po prostu boją się oddać pozycję Porsche czy innemu producentowi, który znajdzie się w Formule 1 i ich pokona – powiedziała jedna z osób z padoku chcąca zachować anonimowość.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone