Formuła 1

Kimi Raikkonen - Ferrari

Mechanik Ferrari ze złamaną nogą po GP Bahrajnu

Ekipa z Maranello poinformowała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze o stanie zdrowia mechanika, który ucierpiał w incydencie podczas wymiany opon w aucie Kimiego Raikkonena.

Fin zjechał na swój drugi pit stop podczas GP Bahrajnu i jak się później okazało, to właśnie tam zakończył udział w tym wyścigu. Mechanicy mieli problem z usunięciem lewej tylnej opony z jego samochodu, a pomimo tego zapalone zostało zielone światło, które dało sygnał do opuszczenia stanowiska. Kimi Raikkonen zareagował błyskawicznie i niestety osoba pracująca przy kole została rzucona na ziemię.

Natychmiast do poszkodowanego podbiegli sanitariusze, a kierowca zatrzymał samochód i wycofał się z wyścigu o GP Bahrajnu.

Najprawdopodobniej kość piszczelowa i strzałkowa są złamane. Nasze myśli są teraz z Francesco. Bądź silny! – czytamy w krótkim oświadczeniu ekipy Ferrari.

Po wyścigu Kimi Raikkonen przyznał, że zupełnie nie był świadomy całej sytuacji.

Jadę, gdy światło jest zielone i nie widzę, co dzieje się z tyłu. Niestety był on ranny. Jednak moim zadaniem jest ruszenie, gdy zmienia się światło, nie wiem nic poza tym. Mam nadzieję, że wszystko z nim w porządku – przyznał Fin.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone