Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing

McLaren złożył ofertę Danielowi Ricciardo

Triumfator tegorocznego wyścigu w Monako otrzymał ofertę startów w zespole McLarena, która opiewa na kwotę 20 milionów dolarów rocznie.

Media Sports Bild poinformował, że kwota zaoferowana przez ekipę z Woking jest trzykrotnie wyższa niż ta, którą Daniel Ricciardo zarabia w zespole Red Bulla.

Ze względu na fakt, iż kontrakt Australijczyka wygasa wraz z końcem tego sezonu, był on łączony ze startami od przyszłego roku w zespołach takich, jak Ferrari czy Mercedes.

Dr Helmut Marko rozmawiając z The Guardian oznajmił, iż Daniel Ricciardo jest kluczem na rynku transferowym, potwierdzając ofertę złożoną przez brytyjską ekipę.

On jest królem rynku. McLaren oferuje mu więcej z każdym tygodniem - powiedział Marko.

Prócz kierowcy Red Bulla, również Lewis Hamilton, Valtteri Bottas oraz Kimi Raikkonen są kierowcami, których kontrakty wygasają w tym sezonie. Helmut Marko uważa, że Daniel Ricciardo pozostanie w zespole, lecz nie podpisze umowy, dopóki nie dowie się, co zamierza zrobić Lewis Hamilton.

Ricciardo nie chce podpisywać, dopóki Hamilton nie sfinalizuje kontraktu. To trochę dziwne. Mam nadzieję, że wkrótce się to skończy – wyjaśnił.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone