Formuła 1

Bolid zespołu McLaren ze specjalnym malowaniem na ostatni wyścig Fernando Alonso / © McLaren

McLaren ze specjalnym malowaniem na ostatni wyścig Fernando Alonso w F1

McLaren zaprezentował specjalne malowanie, które wykorzysta Fernando Alonso podczas zbliżającego się weekendu w Abu Zabi, czyli ostatniego wyścigu Hiszpana w Formule 1.

Charakterystyczne barwy dla Alonso, czyli niebieski, żółty i czerwony, które zdobią kask Hiszpana, pojawią się na pokrywie silnika, z kolei specjalne logo "FA" zostanie umieszczone przed kokpitem i bocznych sekcjach.

Wyjątkowe malowanie bolidu Fernando Alonso będzie pierwszym od 1986 roku w Grand Prix Portugalii, kiedy typowe malowanie biało-czerwone auta Keke Rosberga zostało zastąpione żółto-białym.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni i dumni, że będziemy mogli w ten weekend ścigać się dysponując specjalnymi, jednorazowymi barwami" - powiedział Zak Brown, szef zespołu McLaren.

"Chcemy, aby poczuł się w szczególnie podczas jego ostatniego grand prix, a był to tylko jeden ze sposobów, w jaki mogliśmy to odzwierciedlić."

"Ściśle współpracowaliśmy z Fernando, potem z FIA i Formułą 1, aby dokonać zmiany na ten jeden wyścig i wszyscy bardzo wspierali naszą propozycję."

"Mam nadzieję, że zapewni to fanom Fernando coś szczególnego podczas zbliżającego się weekendu."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone