McLaren chce dorównać czołowej trójce

Andreas Seidl w rozmowie z Motorsport.com oznajmił, że głównym celem dla ekipy McLarena na ten moment to zmniejszenie różnicy do trzech czołowych zespołów oraz przewodzenie w środku stawki.

McLaren zaliczył we Francji kolejny bardzo pozytywny weekend, co pozwoliło im utrzymać czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów z przewagą ośmiu punktów nad ich głównymi rywalami - zespołem Renault. Ekipa z Woking mimo wprowadzenia ostatnim czasem kilku poprawek nie zdecydowała się jeszcze wstawić do swoich tegorocznych konstrukcji najnowszej specyfikacji silnika Renault. Andreas Seidl argumentuje to tym, że jego zespół chce uniknąć w tym momencie niepotrzebnych kar.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, który udało nam się osiągnąć na torze Paul Ricard. Takie weekendy mobilizują wszystkich z zespołu do jeszcze cięższej pracy. Nie możemy jednak popadać w ekscytacje, ponieważ podczas następnych wyścigów nasza pozycja może być zagrożona. Haas, Alfa Romeo oraz Racing Point już wielokrotnie pokazały swoje możliwości” - powiedział Andreas Seidl.

Nie zaprzestaniemy rozwijać naszej tegorocznej konstrukcji. Mamy w planach wprowadzenia w najbliższym czasie małych poprawek, które mamy nadzieję wpłyną pozytywnie na kilka aspektów. Otrzymaliśmy również od Renault silnik w specyfikacji B, ale na razie wstrzymujemy się z jego użyciem, ponieważ chcemy zniwelować do minimum liczbę kar, którą otrzymamy na przestrzeni całego sezonu

Celem ekipy McLarena na najbliższy czas jest zminimalizowanie do minimum straty do trzech czołowych zespołów oraz przewodzenie w wśród zespołów środka stawki, o czym też informuje Seidl.

Naszym głównym celem na najbliższy czas jest jak najbardziej zbliżyć się do trzech czołowych zespołów oraz bycie najlepszym zespołem ze środka stawki. Wiele osób po kwalifikacjach we Francji gratulowało nam zbliżenia się do zespołu Red Bulla, do którego straciliśmy zaledwie 0,009 s. Niestety te dane nie są prawdziwe, ponieważ Max Verstappen na tym okrążeniu popełnił kilka błędów, stąd taka minimalna strata. Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy, ale na pewno cieszy nas nasze dobre tempo wyścigowe” - podsumował Niemiec.