Formuła 1

McLaren MCL33 / © McLaren

McLaren bez znaczącej poprawy osiągów w Baku

Fernando Alonso nie spodziewa się dużych zmian w osiągach samochodu podczas zbliżającego się Grand Prix Azerbejdżanu. McLaren ma pojawić się w Baku z pakietem drobnych zmian do samochodu, lecz zdaniem Hiszpana nie wniosą one znaczących różnic.

W Baku McLaren będzie miał szansę, aby po raz czwarty z rzędu powalczyć o punkty w tegorocznym sezonie. Jest to wyraźna różnica na tle ubiegłego roku, kiedy ekipa z Woking dopiero w Azerbejdżanie wywalczyła swoją pierwszą zdobycz punktową.

Chociaż obiekt ten znajduje się w kalendarzu dość krótko, jest znany wśród kierowców jako wspaniały tor wyścigowy - przyznał Fernando Alonso. To najszybszy tor w roku i jeden z najdłuższych, co sprawia, że staje się jednym z najtrudniejszych dla samochodu i kierowcy.

Znamy nasze ograniczenia i miejsca, które musimy poprawić w naszym pakiecie. Wprawdzie wprowadzamy części do testowania podczas każdego weekendu, nie spodziewamy się radykalnych zmian w naszych osiągach w Baku. Niemniej jednak, stale uczymy się zachowania naszego samochodu, ale w Azerbejdżanie zmaksymalizujemy wszystko co mamy, aby zdobyć jak największą ilość punktów - zakończył Alonso.

Dopiero w Barcelonie spodziewany jest większy pakiet, który ma zostać wprowadzony do samochodu ekipy McLaren. Być może przyczyni się on do poprawy prędkości bolidów w kwalifikacjach, co na chwilę obecną wydaje się być największym problemem zespołu. Niemniej jednak, zdaniem Erica Boullier, dyrektora wyścigowego, strategia może odegrać w tym wyścigu kluczową rolę i zminimalizować znaczenie braków McLarena.

Na torze, gdzie dramaty i akcja wydają się być przypisane dla wyścigu w Baku po zeszłorocznych wydarzeniach, strategia będzie kluczowym czynnikiem w nadchodzącym wyścigu - przyznał Boullier.

Wiemy, że nasz pakiet daje więcej korzyści w niedziele, więc ważne jest, aby szybko reagować na to, co się dzieje.

Musimy korzystać z każdej nadarzającej się okazji. Obaj nasi kierowcy wspaniale ścigali się w pierwszych Grand Prix sezonu i wiem, że będą mogli cieszyć się możliwością zmaksymalizowania tego, czym będą dysponować w Baku.

Wyprzedzanie będzie na wagę złota, ale nie będziemy bagatelizować ważnych dla nas pozycji startowych w niedzielnym wyścigu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone