Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Max Verstappen: Żałuję, że nie miałem okazji walczyć z Alonso

Kierowca Red Bull Racing przyznał, że jest roczarowany faktem, iż nie mógł walczyć z Fernando Alonso w okresie jego kariery w Formule 1.

Hiszpan wraz z końcem tegorocznego sezonu odszedł z królowej sportów motorowych, z powodu niekonkurencyjnego bolidu McLaren. Alonso zamierza w maju 2019 odnieść triumf w Indianapolis 500 i zdobyć "Potrójną Koronę", na którą składają się: wygrana w Grand Prix Monako, Indianapolis 500 oraz Le Mans.

Holenderski kierowca, Max Verstappen ściga się w F1 od 2015 roku. W tym właśnie roku Fernando Alonso został kierowcą brytyjskiej stajni, która nie potrafi "odbić się od dna" i włączyć do walki o czołowe lokaty.

Odkąd Max awansował z Toro Rosso do Red Bulla, toczy spektakularne pojedynki z Lewisem Hamiltonem oraz Sebastianem Vettelem. Niestety, jak sam przyznaje, nie mógł walczyć z Fernando.

"Oczywiście, że Alonso był w F1, gdy ja zacząłem starty, lecz z powodu niekonkurencyjnego bolidu, zawsze był z tyłu. Nigdy nie doszło między nami do jakiegokolwiek pojedynku. Naprawdę bardzo tego żałuję" - oznajmił Holender dla Speedweek.

"Walczyłem z Sebastianem oraz Lewisem i to było wspaniałe, ale nie wiem, jak walczy się przeciwko Fernando. Gdy on był w czołówce, ja oglądałem jego pojedynki przed telewizorem. Kiedy w końcu wszedłem do tego świata, on nie miał dobrego samochodu" - dodał kierowca Red Bulla.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone