Max Verstappen zadowolony z aktualnej formy RB16

Max Verstappen zadowolony z aktualnej formy RB16

Po zakończonych testach na torze Barcelona-Catalunya, Max Verstappen czuje się zadowolony z obecnej dyspozycji jego samochodu. Nie oznacza to jednak końca prac nad RB16 przed pierwszym wyścigiem w Melbourne.

„Był to produktywny dzień, przetestowaliśmy wszystko to, co chcieliśmy. Samochód sprawował się dobrze i mam nadzieję, że w Melbourne będzie podobnie, ale tego dowiemy się dopiero tam na miejscu. Koniec końców nie mogę narzekać" - przyznał Max Verstappen.

„Jestem zadowolony, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy przestać naciskać, jeśli chodzi o poprawę samochodu. Możemy być jednak zadowoleni, ponieważ już na tym etapie odczucia są całkiem dobre. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć czy w Melbourne będziemy walczyć o zwycięstwo. To dopiero się okaże."

Holender zapytany, czy zespół wykonał krok naprzód względem końca ubiegłego roku, odpowiedział: „Nie za bardzo patrzę na to, co było w ubiegłym roku, ponieważ poprawę musimy odnotować mimo wszystko. Pracujemy z nowym samochodem, który już jest dość szybki, mamy również dobry balans."

Nie patrzy również na formę innych zespołów: „Myślę, że nie ma nic niepokojącego. Mercedes zawsze był szybki, ale nie zwracam zbytniej uwagi na nich. Tak naprawdę nie wiemy dokładnie co robią, więc lepiej jest skupić się na sobie" - dodał.