Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Max Verstappen: W ten weekend walczymy o podium

Max Verstappen jest przekonany, że aktualna forma zespołu Red Bull Racing pozwoli mu w najbliższy weekend walczyć o podium.

Młody Holender jest bardzo zmobilizowany do odniesienia dużego sukcesu w niedzielę, które wymazałoby z pamięci jego oraz kibiców zeszłoroczne nieudane GP Monako. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Max był głównym kandydatem do zdobycia pole position oraz wygrania wyścigu, jednak kierowca Red Bulla rozbił swój bolid w trzecim treningu. Skutkowało to tym, że nie mógł wziąć udziału w kwalifikacjach, przez co do niedzielnego wyścigu startował z ostatniego pola.

„Patrząc na naszą aktualną formę oraz jak w poprzednich sezonach radziliśmy sobie w Monako, to śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy w stanie kolejny raz dojechać w czołowej trójce, a być może uda nam się zwyciężyć. Ciężko mi w tym momencie stwierdzić, czy będziemy tak mocni, jak rok temu. Na takie pytania będę mógł odpowiedzieć dopiero w sobotę lub niedzielę. To jest Monako, tutaj może się wszystko zdarzyć i trzeba wykorzystywać nadarzające się prezenty w postaci błędów rywali” - powiedział Max Verstappen.

„Naszym głównym rywalem będzie oczywiście Mercedes, który w tym sezonie jest niesamowicie mocny na każdym torze, więc również tego samego spodziewam się w Monako. Jeżeli uda nam się ich pokonać, to będzie to coś niesamowitego”.

Max Verstappen kolejny raz podkreślił, że ostatnie solidne wyniki Red Bulla to głównie zasługa znakomitych jednostek napędowych, które są dostarczane zespołowi przez Hondę.

Cały zespół jest bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z Hondą. Wszystko, na co się z nimi umówiliśmy, zostało przez ich stronę spełnione, co nas naprawdę cieszy, ponieważ w przeszłości miewaliśmy spore problemy odnośnie naszych silników. Ludzie z Hondy to profesjonaliści, którzy to, co robią, traktują naprawdę poważnie, co przekłada się na solidność ich produktu, który jest nam dostarczany”.

„Jesteśmy jednak świadomi, że cały czas musimy ulepszać nie tylko jednostki napędowe, ale również pozostałe elementy bolidu. Pracujemy bardzo ciężko i mam nadzieje, że nasz wysiłek zostanie wynagrodzony już podczas tego weekendu” - podsumował Holender.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone