Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Max Verstappen: Podjęto słuszną decyzję

Max Verstappen oficjalnie zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Austrii. Na ostateczne wyniki trzeba było czekać prawie 3 godziny. Elektryzująca walka z Charlesem Leclerciem w końcówce o pierwsze miejsce zainteresowała sędziów, a nad kierowcą Red Bulla wisiało ryzyko kary. Ostatecznie nie podjęto jakichkolwiek działań i Verstappen utrzymał zwycięstwo.

„Na starcie ustawiliśmy sprzęgło zbyt agresywnie. Początkowo mój pierwszy przejazd był mocno ograniczony, jednak kiedy znów wyjechaliśmy na tor, mieliśmy świetne tempo. Jeden po drugim wyprzedzaliśmy samochody. Wóz naprawdę odżył.” - tłumaczył Holender - „Kiedy dotarłem do Valtteriego, wiedziałem, że z tempem, jakim dysponowaliśmy, z pewnością mogę go pokonać” – powiedział - „Ale nigdy nie wiadomo, trzeba po prostu naciskać.”

„Cały weekend pracowaliśmy naprawdę ciężko. Aktualizacje ustawień, które przynieśliśmy, działały znakomicie. Wielkie podziękowania dla zespołu, wszystkich chłopaków, ale także dla Hondy, ponieważ w przeszłości nie było im łatwo, więc jestem naprawdę szczęśliwy.”- zakończył zaraz po wyścigu.

Około 19:50 podano informacje o braku kary dla któregokolwiek z kierowców.

„Ostatnie kilka godzin było naprawdę stresujące, ale myślę, że podjęto słuszną decyzję - również dla sportu. Oczywiście jestem z tego bardzo zadowolony” - powiedział kierowca z Holandii zaraz po ogłoszeniu werdyktu. - „Myślę, że był to nasz najlepszy wyścig. Było ekscytująco i po prostu bardzo mocno naciskaliśmy” - zakończył w szybkiej rozmowie.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone