Max Verstappen: Piąta pozycja to było maksimum

Max Verstappen, który po błędzie w kwalifikacjach startował dopiero z dziewiątego pola, a w wyścigu uplasował się na piątej pozycji stwierdził, że wczorajszy wynik był maksimum, jaki mógł osiągnąć. Wspomniany rezultat młodego Holendra był najgorszym w tym sezonie. Mimo niekorzystnej pozycji startowej, Max zdołał dojechać do mety przed swoim zespołowym partnerem, który ukończył zmagania na ósmej pozycji.

„To był bardzo trudny i długi wyścig. Zrobiłem bardzo długi przejazd na moich oponach, co przyniosło korzystny rezultat w postaci podcięcia Renault. Gdy znalazłem się przed Danielem Ricciardo miałem przed sobą czysty tor, jednak z powodu braku odpowiedniej mocy na tym torze nie mogłem rywalizować z resztą zawodników. Startując z dalszej pozycji wiedziałem, że w trakcie wyścigu czeka mnie sporo manewrów wyprzedzania, co było akurat bardzo przyjemne. To nie był ewidentnie nasz weekend. Piąte miejsce to było maksimum, jakie mogłem w ten weekend wykrzesać z mojego bolidu. Przed nami kolejne trudne wyścigi, w których mam nadzieję nasza forma będzie o wiele lepsza i pozwoli walczyć o czołową trójkę” - powiedział Max Verstappen.

Swojego niezadowolenia po wyścigu nie krył Pierre Gasly, który stwierdził, że podczas wyścigu zmagał się z hamulcami. Młody francuski kierowca jest świadomy presji, która na nim ciąży i zapowiada, że już wkrótce jego forma znacząco wzrośnie.

„To był bardzo trudny wyścig. Samochód spisywał się bardzo dobrze, dlatego też jestem zły, że nie wykorzystałem możliwości mojego auta i dojechałem do mety dopiero jako ósmy. W trakcie wyścigu miałem spory problem z przegrzewaniem się hamulców przez co musiałem odpuszczać w kilku miejscach. Musimy przeanalizować aktualną sytuację i zobaczyć, co możemy zrobić lepiej przed następnymi wyścigami. Liczę na bardzo dobry występ podczas mojego domowego wyścigu” - powiedział Pierre Gasly.

Głos po rundzie w Montrealu zabrał również dyrektor techniczny Hondy, Toyoharu Tanabe: „Bardzo cieszy nas fakt dobrej dyspozycji kierowców Red Bulla i Toro Rosso na tym torze. Kwiat, Gasly i Verstappen zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, co jest bardzo pozytywnym wynikiem. Mimo wszystko widzimy, ile tracimy na szybkich torach do czołówki. Musimy cały czas pracować nad poprawkami, aby jak najszybciej osiągnąć lepsze wyniki na torze. Przed nami wyścigi we Francji oraz Austrii, które będą kolejnym wyzwaniem dla naszych jednostek napędowych”.