Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Max Verstappen: Nie potrzebuję pomocy psychologa

Holender nie uważa, aby potrzebna mu była pomoc specjalisty, po tym jak zaliczył kolejny problematyczny wyścig.

Od początku sezonu Max Verstappen pokazuje na torze gigantyczną agresję. W Australii zaliczył piruet goniąc i próbując wyprzedzić Kevina Mangussena. Następnie wyeliminował się z GP Bahrajnu po kontakcie z Lewisem Hamiltonem. Podczas GP Chin miał dużą szansę na zwycięstwo, ale zaprzepaścił ją zderzając się z Sebastianem Vettelem.

To nie był mój najlepszy wyścig, ale nie muszę już o tym myśleć. Wyciągnąłem wnioski i koncentruję się na przyszłości – powiedział podczas imprezy na rodzimym torze Zandvoort.

Kierowca zespołu Red Bull Racing został skrytykowany za swoją niedojrzałą i zbyt agresywną jazdę przez wielu ekspertów. Część z nich stwierdziła, że przydałaby mu się pomoc psychologa. Romain Grosjean kilka lat temu był w podobnej sytuacji i po współpracy ze specjalistą stał się bardziej ułożonym zawodnikiem.

Nie będę mniej agresywny, ale lepiej spojrzę na całą sytuację. Mój tata i dr Helmut Marko to osoby, którzy wiedzą o tym i to rozumieją. Nie potrzebuję psychologa. Czy śpię dobrze? Tak, dobrze śpię. Mogłem zrobić to nieco inaczej, ale gdybyśmy wszystko wiedzieli z wyprzedzeniem, to moglibyśmy zmienić cały świat. W pewnym momencie musisz patrzeć w przyszłość, więc teraz czekam na rundę w Baku – wyjaśnił Holender.

Max Verstappen plasuje się na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem osiemnastu punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone