Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Max Verstappen: Możemy powalczyć o wygraną w niedzielę

Max Verstappen nie krył zadowolenia po sesji kwalifikacyjnej przed wyścigiem o Grand Prix Austrii. Kierowca Red Bulla zakwalifikował się na znakomitym trzecim miejscu, lecz po karze nałożonej na Lewisa Hamiltona, 21-latek wystartuje z pierwszego rzędu obok najszybszego w najważniejszej, sobotniej „czasówce”, Charlesa Leclerca.

Początek weekendu nie wskazywał na dobrą formę stajni z Milton Keynes. Podczas piątkowych zmagań zawodnicy austriackiego zespołu prezentowali się dość przeciętnie. Dodatkowo Verstappen poważnie rozbił swój samochód podczas drugiej sesji treningowej. Sobota była dużo lepsza w wykonaniu Aston Martin Red Bull Racing. Max wystartuje z drugiej pozycji do niedzielnego wyścigu, natomiast jego zespołowy kolega Pierre Gasly z ósmego miejsca.

„Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że będziemy mieć tak dobre tempo w ten weekend” – przyznał Verstappen. „Celowaliśmy w pierwszą piątkę przed weekendem, a ostatecznie wystartujemy z pierwszej linii. Jestem bardzo zadowolony z pracy zespołu. Dzięki nowym aktualizacjom, które wprowadziliśmy do samochodu, nasze osiągi nieco wzrosły”.

Najmłodszy zwycięzca wyścigu w Formule 1 jest zdania, że Red Bull może wygrać swoją domową rundę.

„Myślę, że w niedzielę możemy powalczyć o zwycięstwo w wyścigu. Mamy dobre tempo, choć zdajemy sobie sprawę, że nasza jednostka napędowa jest trochę słabsza od silników Ferrari i Mercedesa. Kluczowy będzie start, jeśli uda nam się wyjść na prowadzenie, to nasze szanse na wygraną będą bardzo duże” – dodał pięciokrotny zwycięzca wyścigów Grand Prix.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone