Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Max Verstappen: Mercedes jest poza zasięgiem wszystkich zespołów

Max Verstappen świeżo po zakończeniu czwartkowych treningów jednomyślnie stwierdził, że duet kierowców Mercedesa jest poza zasięgiem wszystkich zespołów w ten weekend. Holender upatruje swoją szansę na zdobycie najniższego miejsca na podium i pokonanie kolejny raz duetu kierowców Ferrari.

"Mercedes zaprezentował tempo, którego nikt w ten weekend nie będzie w stanie powtórzyć. Są po prostu niesamowicie szybcy i rywalizacja o zwycięstwo w niedziele odbędzie się pomiędzy Bottasem a Hamiltonem. Reszta stawki, w tym nasz zespół, nie będzie w stanie włączyć się w walkę o zwycięstwo, chyba że w niedziele wydarzy się coś nadzwyczajnego" - powiedział Max Verstappen.

"Na ten moment naszym celem na niedziele jest trzecia pozycja i pokonanie kierowców Ferrari, co jest w naszym zasięgu."

W drugim treningu Max spędził sporo czasu w swoim garażu. Powodem takiego stanu rzeczy była awaria chłodnicy. Mimo problemów Holender jest zadowolony z tempa, które pokazał w treningach.

"Patrząc po naszych dzisiejszych wynikach, śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy bardzo szybcy. W drugim treningu doszło w moim bolidzie do wycieku wody z chłodnicy, co zatrzymało mnie na dłuższy czas w garażu. Szkoda straconego czasu, jednak nie możemy się poddawać. Przed nami jeszcze trzeci trening, w którym postaramy się nadrobić stracony czas" - podsumował kierowca Red Bulla.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone