Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Max Verstappen: Mamy najlepszy samochód w stawce

Kierowca Red Bull Racing uważa, że jego zespół posiada najlepszy bolid w stawce. Trudności z nawiązaniem walki z Mercedesem oraz Ferrari upatruje zaś w jednostce napędowej Renault.

Podczas trzeciego treningu w Singapurze, Holender narzekał na nieregularne działanie swojego silnika: Silnik nie działa tak, jak powinien.

W niedzielnej rywalizacji, dzięki błędnej strategii Ferrari, Max Verstappen zdołał uplasować się na drugiej pozycji. W pewnym momencie, kierowca Red Bulla mógł odnieść triumf, gdy dublowani kierowcy spowolnili Lewisa Hamiltona, jednak nie wykorzystał sytuacji i zakończył wyścig na drugim miejscu.

Po wyścigu w Singapurze, Verstappen przyznał, że posiada najlepszy bolid: Myślę, że mamy najlepszy samochód w stawce, co widzieliśmy podczas ostatniego wyścigu. Oczywiście wierzymy, że w przyszłym roku, nasz nowy dostawca będzie podążał we właściwym kierunku.

Mamy już odpowiednich ludzi, ale cały pakiet nie jest jeszcze idealny. Będzie trudno stworzyć go w przyszłym roku, ale w roku 2020 liczymy na mistrzostwo.

Max Verstappen został zapytany skąd u niego takie zaufanie do Hondy, skoro z McLarenem w latach 2015-2017 straciła na wizerunki i renomie.

Honda wprowadzi do nas swój budżet. Wielokrotnie większy niż u Renault. Idą dobrą drogą, co widać po wynikach testów. Pragną wygrać, tak jak my - dodał Holender.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone