Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen: Mam nadzieję, że pogoda nie zakłóci ścigania

Max Verstappen z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie weekendu wyścigowego w Japonii na legendarnym torze Suzuka. Holender ma nadzieję, że szalejący w Japonii tajfun "Trami" nie zdezorganizuje ścigania podczas nadchodzącego weekendu.

Japoński tor Suzuka jest jednym z moich ulubionych torów w kalendarzu. Japończycy kochają Formułę 1, dlatego atmosfera co roku na Suzuce jest wspaniała. Mam nadzieję, że Tajfun, który obecnie panuje nad Japonią szybko zniknie i będziemy mogli ścigać się bez przeszkód. W przeszłości udało nam się tutaj wraz z zespołem odnotować kilka sukcesów, liczę również na dobry wynik podczas nadchodzącego wyścigu - powiedział kierowca Red Bulla, Max Verstappen.

Verstappen przyznaje jednak, że nie wie jak będzie wyglądało tempo Red Bulla w Japonii. Młody kierowca twierdzi, że nigdy nie można być pewnym swojego tempa, zanim nie wyjedziesz na tor i nie sprawdzisz go w rzeczywistości.

Nigdy nie wiesz jak bardzo będziesz konkurencyjny podczas każdego weekendu, dopóki nie wyjedziesz na tor podczas piątkowych treningów. Nasz bolid każdego roku prezentuje bardzo dobre tempo w sektorze pierwszym na torze Suzuka, jest to również moja ulubiona część toru. Przy odpowiedniej strategii możemy wywieść w niedzielę sporo punktów z Japonii - dodaje Max Verstappen.

Na ten moment prognozy pogody nie są obiecujące - przez cały weekend prognozowane są opady deszczu. Miejmy nadzieję, że aura okaże się łaskawa i uda się zorganizować wszystkie zaplanowane sesje zgodnie z planem.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone