Formuła 1

Esteban Ocon i Max Verstappen podczas GP Brazylii / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen i Esteban Ocon wezwani po kłótni do sędziów

Kontrowersyjne zdarzenie do jakiego doszło pomiędzy Maxem Verstappenem a Estebanem Oconem podczas wyścigu o GP Brazylii, miało swoje konsekwencje tuż po wyścigu.

Przypomnijmy, Max Verstappen, po udanym manewrze wyprzedzania na Lewisie Hamiltonie objął prowadzenie w wyścigu. Niestety szanse Holendra na zwycięstwo zostały pokrzyżowane w momencie dublowania Estebana Ocona, który postanowił "oddublować się" i niestety doprowadził do kontaktu z Verstappenem.

W wyniku tego zdarzenia kierowca zespołu Red Bull Racing obrócił się na torze i stracił prowadzenie na rzecz Lewisa Hamiltona, który wykorzystał tę sytuację.

Verstappen linię mety minął na drugiej pozycji, ale w przekazie radiowym odgrażał się, kierując swoje ostre słowa pod adresem Ocona.

Podczas ważenia kierowców doszło do spotkania obu zawodników i niestety nie obyło się bez przepychanek. Verstappen podszedł do Ocona i popchnął go, na co zareagowali przedstawiciele FIA, powstrzymując Verstappena od uderzenia kierowcy zespołu Force India - jak zrelacjonował dla Sky Sport F1 sam Ocon.

Sędziowie postanowili przyjrzeć się temu zdarzeniu. Obaj kierowcy, jak i przedstawiciele obu zespołów muszą stawić się przed sędziami, a powodem jest naruszenie Artykułu 12.1.1.c) Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA, czyli "szkodliwe działania wobec interesów jakichkolwiek zawodów lub ogólnego interesu sportu motorowego" poprzez fizyczny kontakt z innym zawodnikiem w garażu FIA.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone