Formuła 1

Max Verstappen i Lewis Hamilton podczas GP Bahrajnu / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen: Dlaczego Lewis nie otrzymał kary?

Zdaniem kierowcy Red Bulla, czterokrotny mistrz świata zasłużył na karę po incydencie, jaki miał miejsce podczas Grand Prix Bahrajnu. Max Verstappen i Lewis Hamilton stoczyli pojedynek koło w koło na torze. W zakręcie numer jeden holenderski kierowca wypchnął Brytyjczyka poza linię wyścigową. Następnie wchodząc bardzo ciasno w zakręt numer dwa nie pozostawił miejsca rywalowi. W tej sytuacji Lewis Hamilton swoim przednim skrzydłem uszkodził oponę w RB14.

Natychmiastowy zjazd do alei serwisowej dwudziestoletniego kierowcy nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, ponieważ uszkodzenia bolidu były na tyle poważne, że Max Verstappen musiał wycofać się z wyścigu.

Całe zajście zostało uznane za incydent wyścigowy, a Lewis Hamilton zakończył rywalizację na torze w Bahrajnie na solidnym trzecim miejscu.

Swojego niezadowolenia z takiego rozstrzygnięcia nie ukrywa Max Verstappen.

Z powodu kolizji z Lewisem, prócz przebitej opony mój bolid doznał jeszcze kilku innych uszkodzeń - oznajmił kierowca Red Bulla po wyścigu.

Od samego początku wszystko szło po mojej myśli. Miałem dobry start. Później w ostatnim zakręcie znalazłem się blisko Lewisa, więc mogłem zaatakować. Było między nami ciasno! Jednak od środka do końca zakrętu, to ja byłem przed nim. Nagle poczułem przebicie opony. Wtedy też zrozumiałem, że mój wyścig się zakończył - dodał.

Moim zdaniem, było wystarczająco dużo miejsca dla mnie i dla niego. Gdybym to ja przebił oponę Lewisa w identyczny sposób, on chciałby kary dla mnie.Lewis Hamilton podczas konferencji prasowej, która miała miejsce po niedzielnej rywalizacji odniósł się do całej sytuacji.

Musi istnieć pewien szacunek między kierowcami. Może powinienem obejrzeć powtórkę, jednakże czułem, że ten manewr nie był z jego strony z szacunkiem.

Szczerze mówiąc, to w jaki sposób mnie wyprzedził było głupie i strasznie niezrozumiałe. Nie ukończył wyścigu przez samego siebie. Dodatkowo, w ostatnich wyścigach Max popełnia błędy - zakończył Lewis Hamilton.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone