Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Maurizio Arrivabene: Vettel wygra tytuł dla Ferrari

Szef zespołu Scuderia Ferrari jest przekonany, że Sebastian Vettel wygra w przyszłości mistrzostwo świata dla stajni z Maranello.

31-latek w obecnym sezonie Formuły 1, na cztery wyścigi przed końcem tegorocznej rywalizacji, traci do Lewisa Hamiltona 67 punktów. Niemiec nie traci jednak nadziei na końcowy triumf w klasyfikacji kierowców.

Czterokrotny mistrz świata dołączył do Ferrari w 2015 roku i od tamtego czasu zawsze kończył każdy sezon w królowej sportów motorowych w pierwszej trójce. Wydawało się, że w tegorocznej rywalizacji Sebastian wreszcie dopnie swego i sięgnie po upragniony piąty tytuł. Głos w sprawie sytuacji wicelidera mistrzostw świata postanowił zabrać szef włoskiej stajni.

Wciąż mamy szansę na mistrzostwo świata w tym roku – przyznał Maurizio Arrivabene.

Nie takie rzeczy widziała Formuła 1. Oczywiście sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ do końca sezonu pozostały cztery wyścigi. Uważam jednak, że Sebastian wykonuje świetną pracę i jestem pewien, że jeśli nie w tym sezonie, to w przyszłości wygra on mistrzostwa dla Ferrari. Owszem zdarzały się błędy z naszej strony, ale to już przeszłość trzeba walczyć dalej, gdyż wciąż jesteśmy w grze.

Arrivabene porównał również Vettela do siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera, dodając, że ten przypomina mu bardzo "Schumiego".

Myślę, że Seb ma to coś co miał Michael. Jest Niemcem, a zarazem Włochem i od najmłodszych lat jest bliski Ferrari. Włosi go kochają i traktują go jakby już zdobył kiedyś mistrzostwo dla Ferrari – dodał szef zespołu Scuderia Ferrari.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone