Formuła 1

Scuderia Ferrari

Mattia Binotto nowym szefem zespołu Scuderia Ferrari?

Scuderia Ferrari zamierza powołać Mattię Binotto na stanowisko szefa ekipy Formuły 1 i zastąpić Maurizio Arrivabene, który ostatecznie rozstanie się z włoską firmą - donoszą zagraniczne media.

Arrivabene szefostwo zespołu F1 objął pod koniec 2014 roku zastępując Marco Mattiacciego, jednak przez cztery kolejne sezony nie udało mu się zdobyć żadnego tytułu, który jest bardzo potrzebny włoskiej marce.

Po słabszych sezonach 2015-2016, Ferrari stanęło do walki o najwyższe laury w 2017 roku, jednak błędy kierowców, błędy strategiczne, a także problemy z rozwojem maszyny spowodowały, że sezon 2017 oraz zeszłoroczny, zakończyły się fiaskiem i lokatą za mistrzowskim Mercedesem.

Prócz problemów z konkurencyjnością Ferrari na torze w sezonie 2018, w szeregach włoskiej marki doszło także do zgrzytów na lini Arrivabene i Binotto, czego świadom był Sergio Marchionne, wówczas przewodniczący całej grupy, jednak nadal stawiał na Arrivabene.

Wszystko zmieniło się po nagłym odejściu Marchionne, którego na stanowisku zastąpił John Elkann. Nowy szef grupy, chce zastąpić Arrivabene Binottem, jednak zespół Ferrari nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie i w żaden sposób nie ustosunkował się do doniesień mediów.

Binotto rozpoczął pracę w zespole Ferrari w 1995 roku, pnąc się w szeregach ekipy, co dało mu jedenaście lat później pozycję dyrektora technicznego.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone