Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Marko: Red Bull oczekuje bardziej cierpliwego i dojrzałego Verstappena

Doradca zespołu Aston Martin Red Bull Racing, Helmut Marko wierzy, że Max Verstappen zrobił "pozytywny krok" w ciągu zimy, co zaowocuje bardziej cierpliwym i dojrzałym podejściem do sezonu 2019.

Po odejściu Daniela Ricciardo do zespołu Renault, 21-latek wyrósł na lidera stajni z Milton Keynes. Jednak szereg błędów na początku poprzedniego sezonu F1, doprowadził szefostwo Red Bulla do obaw o podejście i mentalność najmłodszego zwycięzcy wyścigu w Formule 1. Helmut Marko uważa jednak, że Max podczas przerwy zimowej, poczynił ogromne postępy w tym kierunku.

"Max bardzo mocno przepracował zimową przerwę. Skupił się przede wszystkim na poprawie swojej koncentracji podczas wyścigów i wzmocnieniu swojej kondycji fizycznej. Uznał to za obowiązek i zrozumiał jak ważne są to czynniki, aby móc osiągać sukcesy" – powiedział Marko dla telewizji Sky Sports.

"Mimo, że wciąż jest bardzo młodym zawodnikiem, to jest bardzo dojrzały, dlatego my jako cały zespół, jesteśmy bardzo pewni siebie przed nadchodzącym sezonem."

Przypomnijmy, że od tego roku nowym dostawcą silników dla austriackiej marki będzie Honda. Po nieudanej przygodzie z McLarenem, japoński producent postanowił dać sobie drugą szansę i związał się z czterokrotnymi mistrzami świata.

"Mieliśmy bardzo udaną pierwszą część przedsezonowych testów. Silniki Hondy są bardzo dobrze przygotowane, wręcz powiedziałbym, że nigdy nie mieliśmy tak dobrych przygotowań do sezonu z dostawcą jednostek napędowych."

"Jest to nowy rozdział historii dla naszego zespołu, więc nie patrzymy w przeszłość" – skomentował nową współpracę z Hondą 75-latek.

Nowym kolegą z zespołu Maxa Verstappena będzie Francuz, Pierre Gasly.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone