Formuła 1

Sergio Marchionne i Maurizio Arrivabene - Ferrari

Marchionne przestanie być prezesem Ferrari?

Sergio Marchionne ze względów zdrowotnych najprawdopodobniej pożegna się ze stanowiskiem prezesa Ferrari oraz dyrektora generalnego firmy Fiat.

66-letni Włoch miał zrezygnować z pracy w późniejszej fazie bieżącego roku, lecz bieg spraw przyspieszyła niedawna operacja ramienia. W związku z tym wiele na to wskazuje, że w najbliższych dniach Ferrari oraz grupa Fiat będą miały nowego prezesa i dyrektora generalnego.

Automotive News Europe donosi, że na sobotę zostało zwołane posiedzenie zarządu, podczas którego omawiany będzie temat następcy Sergio Marchionne. Nieoficjalnie mówi się o czterech kandydatach aspirujących do stanowiska dyrektora generalnego grupy Fiat: Alfredo Altavilli (dyrektor grupy na rynku europejskim, bliskowschodnim oraz afrykańskim), Richard Palmer (obecny dyrektor finansowy), Pietro Gorlier (dyrektor generalny Magneti Marelli) oraz Mike Manley (szef marki Jeep).

Jeśli chodzi o Ferrari, to prezesem miałby zostać John Elkann, a dyrektorem generalnym były szef Philip Morris Louis Carey Camilleri.

Zmiany te mogą mieć duże znaczenie w kontekście całej Formuły 1. To Sergio Marchionne sprawił, że marka Alfa Romeo powróciła do sportu. Jego następca może zrezygnować z tego projektu.

Interesującym również będzie to, jaką strategię nowy prezes Ferrari obierze przy rozmowach z promotorami Formuły 1 odnośnie zmian na sezon 2021. Nie jest tajemnicą, że nie są one zbyt korzystne dla ekipy z Maranello.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone