Formuła 1

Fernando Alonso

Marc Gene: Fernando Alonso powróci do F1 w przyszłym roku, ale nie z Ferrari

Kierowca testowy Scuderii Ferrari, Marc Gene przyznał przed Grand Prix Hiszpanii, że dwukrotny mistrz świata F1 z lat 2005 oraz 2006 powróci do królowej sportów motorowych w roku 2020, lecz nie z ekipą z Maranello.

Pod koniec ubiegłego sezonu Fernando Alonso opuścił stawkę F1, skupiając się na nowych wyzwaniach, czyli na Rolex 24 at Daytona, Indianapolis 500 i Le Mans 2019. Były kierowca Ferrari z lat 2010 – 2014 ogłosił niedawno, że wraz z końcem sezonu FIA WEC 2018/2019 opuszcza Toyotę. W ten sposób jego powrót do królowej sportów motorowych wydaje się wielce prawdopodobny. Sam Fernando Alonso zapowiedział, że w lipcu ogłosi, gdzie będzie rywalizować w roku 2020. O tym pisaliśmy tutaj.

Marc Gene, długoletni już kierowca testowy Ferrrari jest pewny tego, że Alonso wróci, lecz nie w barwach Ferrari.

„To pewne, że wróci. Jednak powrót z Ferrari jest niemożliwy – stwierdził Marc Gene dla gazety AS.

„To, że nie odnowił kontraktu z Toyotą, jest dowodem, iż nie chce już być zobowiązany względem FIA WEC. Alonso potrzebuje wolności. Wróci tylko z bolidem, który da mu zwycięstwa. W tej chwili taki posiadają trzy ekipy, więc dowiemy się, w którym zespole go zobaczymy pod koniec sezonu – dodał.

„Fernando Alonso zawsze ma asy w rękawie i nawet nikt nie zdaje sobie sprawy, jakie one są – zakończył.

Prócz powrotu do F1 Alonso może wystąpić jeszcze w serii NASCAR, rajdzie Dakar, pełnym cyklu IndyCar lub nawet w Supercars.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone