Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Luca di Montezemolo: Hamilton w Ferrari również byłby w tym roku mistrzem

Zdaniem byłego prezydenta Ferrari, Luci di Montezemolo, Lewis Hamilton wygrałby mistrzostwo świata F1 w tym sezonie nawet we włoskim bolidzie.

Zdobywca Trofeum Lorenzo Bandiniego z roku 1997 roku przyznał, że brytyjski zawodnik w pełni zasłużył na piąty tytuł mistrza świata.

"Ferrari wygrałoby" – przyznał dla radia Rai. "W tym roku Hamilton zrobił ogromną różnicę. Miał najlepszy sezon od czasu swojego debiutu. Miał momenty słabości i kryzysu, ale w tym roku w Ferrari byłby w stanie wygrać. Nie mówię tego, aby umniejszyć talent Vettela, ale on ma możliwość odbudowy w najlepszym bolidzie."

Luca di Montezemolo stwierdził, że utrata tytułu przez Ferrari nie była winą wyłącznie Sebastiana Vettela.

"Ferrari jest obecnie zupełnie innym zespołem niż tym, który opuściłem w październiku 2014 roku. Chodzi mi głównie o mentalność. W tym roku mieli świetny samochód, który był lepszy od Mercedesa. Zabrakło jednak czegoś na końcu."

"Vettel popełnił kilka fatalnych w skutkach błędów, a w walce o mistrzostwo należy wszystko trzymać w ryzach. Ferrari powinno go w trakcie frustracji wspierać, tym bardziej, że teraz zmierzy się z młodym talentem (Leclerc - przyp. red.)."

"Schumacher również popełniał błędy, ale zawsze ważne jest, aby za zamkniętymi drzwiami wszystko było jasne. Należy się wspierać w miejscach publicznych."

"Od zera do setki, możliwość jest mniejsza niż zero" - odpowiedział Włoch na pytanie o ewentualny powrót do królowej sportów motorowych.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone