Formuła 1

Williams Racing

Lowe: Kierowcy nie są winni kryzysu Williamsa

Dyrektor techniczny ekipy z Grove dał jasno do zrozumienia, że dość kontrowersyjny dobór kierowców na sezon 2018 nie jest główną przyczyną słabej dyspozycji zespołu.

Zespół Williams podjął dość ryzykowną decyzję, aby w swoim składzie umieścić dwóch niedoświadczonych zawodników – Siergieja Sirotkina i Lance Strolla. Robert Kubica otrzymał posadę kierowcy testowego i rozwojowego.

Paddy Lowe w sposób jednoznaczny zaprzeczył temu, że kierowcy nie są w stanie wykrzesać pełnego potencjału z samochodu FW41.

Gdy auto jest prowadzone przez prawdziwych kierowców, musisz brać pod uwagę ich jakość. Każdy zawodnik inaczej interpretuje jego zachowanie i nim operuje. Nasi reprezentanci są niedoświadczeni, ale jesteśmy zadowoleni z ich pracy, nie sprawiają nam żadnych problemów pod względem profesjonalizmu. Nie możemy pozwolić na to, żeby cokolwiek usprawiedliwiało fakt, że nie byliśmy w stanie zbudować wystarczająco dobrego samochodu – powiedział 56-latek.

Na piątą tegoroczną rundę, a więc GP Hiszpanii zespół Williams przywiezie pakiet istotnych zmian do samochodu. Robert Kubica wystartuje tam w pierwszej sesji treningowej, aby sprawdzić postępy, nad którymi obecnie pracuje między innymi w symulatorze.

Nie mogę dać konkretnych ram czasowych, ale zamierzamy dokonać znaczącego progresu w pierwszej połowie sezonu – zdradził dyrektor techniczny ekipy z Grove.

Zespół Williams jest na chwilę obecną jedną stajnią, która na swoim koncie nie ma jeszcze punktów. Do tego tegoroczna maszyna okazała się być wyraźnie słabsza od zeszłorocznej na torach w Bahrajnie oraz Szanghaju.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone