Formuła 1

Louis Deletraz / © Haas F1

Louis Deletraz dołączy do zespołu Haas podczas testów Pirelli w Abu Zabi

Louis Deletraz po raz pierwszy w swojej karierze poprowadzi samochód Formuły 1. Szwajcar weźmie udział w testach wraz z zespołem Haas na torze Yas Marina w Abu Zabi.

Testy Pirelli będą miały miejsce 27-28 listopada. Haas zdecydował się poświęcić drugi dzień testowy 21-latkowi.

Ogromnie cieszę się z możliwości uczestniczenia w testach Formuły 1 w Abu Zabi - powiedział Deletraz. Jestem wdzięczny zarówno Gene Haasowi, jak i Guntherowi Steinerowi za umożliwienie mi testowania z zespołem Haas. Dziękuję Grupie ADSS za wspieranie mnie w kolejnym kroku do zostania kierowcą Formuły 1. To wspaniały sposób na zakończenie sezonu 2018.

Jak dodał Gunther Steiner, szef zespołu Haas: To dobra okazja dla Louisa Deletraza, aby rozwijał swoją karierę wyścigową i to szczególny moment, gdy debiutujesz w samochodzie Formuły 1. Ma za sobą solidny sezon 2018, w którym startował w Formule 2 FIA. Czekamy z niecierpliwością na powitanie Louisa w zespole wraz z Grupą ADSS podczas ich domowego Grand Prix.

Uczestnictwo Deletraza w testach wspiera Grupa ADSS z siedzibą w Abu Zabi. Logo firmy świadczącej usługi finansowe pojawi się na obu samochodach Haas VF-18 podczas kończącego sezon GP Abu Zabi i testów odbywających się również na tym torze.

Deletraz jest mistrzem serii Formuły 2.0 NEC. Po udanych startach w Formule Renault 2.0 Eurocup awansował do Formuły V8 3.5, zdobywając tytuł debiutanta roku. W 2017 rozpoczął starty w Formule 2, a w tym sezonie jest już jednym czołowych zawodników tej serii.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone