Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Liberty Media chce wprowadzić dodatkowe punkty

Liberty Media cały czas próbuje rozruszać rywalizacje w F1, która od kilku sezonów jest praktycznie zerowa.

Najnowszy pomysł, na jaki wpadli włodarze F1, to przyznawanie dodatkowego punktu w trakcie wyścigu dla kierowcy, który osiągnie najszybsze okrążenie podczas niedzielnych zmagań.

W czwartek w Genewie ma odbyć się posiedzenie Światowej Rady Sportów Motorowych i ma oficjalnie zostać przedstawiony ten pomysł, który zostanie poddany głosowaniu w formie elektronicznej.

Takie rozwiązanie może mieć swoje plusy, szczególnie dla kierowców, którzy regularnie nie mogą zdobywać punktów, przez słabe osiągi swoich bolidów. W takim przypadku kierowcy, którzy zazwyczaj jeżdżą w ogonie stawki, będą mogli pokusić się o zdobicie symbolicznego punktu.

Punkty zdobyte w ten sposób przez słabsze zespoły będę miały ogromne znaczenie na koniec sezonu, kiedy to rozdawane będą nagrody za sezon.

Innym rozwiązaniem, które również miało być wprowadzone do F1 to przyznawanie jednego punktu dla kierowcy, który w kwalifikacjach wywalczy pierwsze miejsce startowe, jednak oficjalnie zrezygnowano z tego pomysłu.

Jeżeli pomysł nie zdoła przejść pomyślnie przez czwartkowe głosowanie, to druga próba wprowadzenia tego rozwiązania ma odbyć się 26 marca w Londynie, podczas kolejnego posiedzenia.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone