Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorpsort

Lewis Hamilton zadowolony z W10, choć będzie szukał jego słabszych stron

Pięciokrotny mistrz świata F1 z sezonów 2008, 2014, 2015, 2017 oraz 2018 przyznał, że nowy samochód Mercedesa jest niesamowity, lecz podczas testów w Barcelonie będzie starał się znaleźć jego słabsze strony, aby jak najlepiej rozpocząć sezon w Melbourne.

Zespoły królowej sportów motorowych mogą przed oficjalnymi testami wyjechać nowymi konstrukcjami na tor w ramach dniach filmowego, który nie pozwala jednak na przejechanie dużej ilości kilometrów. Lewis Hamilton odbył już takowy dzień wraz z Mercedesem i jest bardzo zadowolony z nowej konstrukcji.

"Czuje się, jakbym spotkał kogoś zupełnie nowego i starał się zrozumieć go najszybciej, jak to możliwe. Podczas dnia filmowego nie mieliśmy żadnych problemów. Naturalnie liczymy na nie podczas testów, aby nie pojawiły się one w trakcie weekendów wyścigowych" - oznajmił Brytyjczyk dla Sky Sports News.

"Liczę na to, że nie ma w W10 poważnych problemów. W zespole panuje ogromna radość po ostatnim roku i mogła ona zostać łatwo stłumiona. Jednak tak się nie stało. Wszyscy są podekscytowani i gotowi do działania."

Na pytanie, jak będzie wyglądać rywalizacja w sezonie 2019, Lewis Hamilton stwierdził, że nie czuje się pewnym pretendentem do tytułu w tym roku.

"Po każdym sezonie resetuje wszystkie myśli. Nie podchodzę do nowego roku na zasadzie takiej, że mam wszystko ułożone lub posiadam z góry ułożone wyniki na każdy wyścig. W mojej głowie jest nowa jeszcze pusta strona" - dodał Hamilton.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone