Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas / © Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton z karą za wymianę skrzyni biegów

Brytyjczyk otrzyma karę przesunięcia o pięć pozycji na polach startowych względem rezultatu z kwalifikacji do GP Bahrajnu. Wszystko za sprawą nowej skrzyni biegów w jego samochodzie.

Mechanicy Mercedesa w piątek w nocy wymienili skrzynię biegów w aucie czterokrotnego mistrza świata. Zgodnie z przepisami, przekładnia w maszynach musi wytrzymać trudy sześciu weekendów Grand Prix, nie są w to wliczane piątkowe treningi.

Przekładnia w maszynie Lewisa Hamiltona została zniszczona w wyniku wycieku hydraulicznego podczas wyścigu o GP Australii. Uszkodzenia jednak zostały wykryte dopiero w Bahrajnie, pod nadzorem FIA.

Dyrektor techniczny Mercedesa, James Allison przyznał, że piątek w Bahrajnie nie był tak komfortowy dla zespołu jak ten, który zainaugurował sezon 2018 w Melbourne.

Chociaż nie byliśmy zaniepokojeni problemami z niezawodnością, wykonywaliśmy nasz program, tak jak się tego można było spodziewać. To nie był nasz najlepszy dzień z punktu widzenia osiągów. Musimy zrobić więcej przez noc, aby móc powalczyć podczas kwalifikacji i w niedzielę. Podstawa jest w porządku, ale jeszcze nie znaleźliśmy takiej przewagi, jaką mieliśmy w Melbourne – powiedział Allison.

Na torze Sakhir wyprzedzanie jest dużo prostsze niż w Australii, jednak start co najwyżej z szóstej pozycji z pewnością utrudni zadanie Lewisowi Hamiltonowi w niedzielnym wyścigu.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone