Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton: Walka o tytuł jest dalej otwarta

Brytyjczyk uważa, że przewaga 40 punktów jaką ma nad Sebastianem Vettelem, na sześć wyścigów przed końcem tego sezonu, nie przekreśla jego szans na końcowy triumf w klasyfikacji kierowców.

Po wygranej w Singapurze 33-latek powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad kierowcą Ferrari do wspomnianych wcześniej czterdziestu punktów. Podczas konferencji przed wyścigiem o GP Rosji Hamilton podkreślił, że cały czas jest bardzo skupiony i nie zmienia swojego celu jakim jest zdobycie piątego tytułu mistrza świata kierowców.

Nie sądzę, abym wygrał już mistrzostwa kierowców w tym sezonie. Do końca sezonu mamy jeszcze sześć wyścigów i wszystko może się wydarzyć – skomentował czterokrotny mistrz świata.

Wszyscy bardzo ciężko pracujemy w fabryce, aby poprawić osiągi samochodu. Jedna wpadka może spowodować, że Ferrari odrobi straty i to my będziemy w gorszej sytuacji. Sprawa tytułu jest nadal otwarta – dodał.

Kierowca Mercedesa jest również bardzo pewny siebie przed weekendem w Rosji i wierzy w dobry wynik ekipy z Brackley.

Naprawdę wierzę, że w ten weekend osiągniemy lepszy wynik niż przed rokiem. Uważam, że nasz samochód lepiej obchodzi się z oponami w tym sezonie w czym niewątpliwie pomogła nam większa wiedza na temat tegorocznego ogumienia – zakończył zwycięzca wyścigu o GP Rosji z sezonu 2014.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone