Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton: Samochody F1 nie są wystarczająco trudne w prowadzeniu

Lewis Hamilton jest zdania, że kierowcy Formuły 1 powinni czuć się „mocno wyczerpani” po przejechaniu wyścigu. Brytyjczyk uważa, że prowadzenie obecnego samochodu F1 nie wymaga specjalnego przygotowania fizycznego.

Opinia pięciokrotnego mistrza świata wyszła po tym, jak zapytano Hamiltona, co sądzi o kontrolach antydopingowych kierowców Formuły 1. 34-latek uznał, że takie procedury są zbędne, ponieważ w obecnych czasach prowadzenie bolidów królowej sportów motorowych nie wymaga dużego wysiłku.

„Uważam, że kontrole antydopingowe u kierowców są w obecnych czasach niepotrzebne” – przyznał Hamilton. „Formuła 1 to nie jest sport, w którym kierowcy muszą się wspomagać niedozwolonymi środkami, aby uzyskać przewagę nad rywalami. To nie są wyścigi kolarskie, gdzie potrzebny jest większy wysiłek”.

„Szczerze mówiąc, to bolidy F1 nie są wystarczająco trudne w prowadzeniu. Myślę, że nasz sport powinien pomyśleć nad tym, aby prowadzenie bolidu wymagało większego wysiłku fizycznego, na przykład usuwając wspomaganie układu kierowniczego od 2021 roku”.

Kierowca Mercedesa zwrócił uwagę, że nie tylko wysiłek fizyczny powinien być większy w Formule 1, ale ważną rzeczą jest również podejście mentalne.

„Tenisiści są zmęczeni po skończonym meczu, zwłaszcza jeżeli grali kilka godzin, kolarze potrzebują kilku tygodni regeneracji po wyścigu Tour de France. Na tym polega praca sportowca, aby być zmęczonym po wykonaniu pracy. W dzisiejszych czasach przygotowanie fizyczne nie jest tak ważne, jak kiedyś, dlatego mamy wielu tak młodych kierowców, którzy w wieku 18 lat są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie” – dodał Brytyjczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone