Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes

Lewis Hamilton obawia się trudnego weekendu w Montrealu

Brytyjczyk sądzi, że Ferrari może mieć przewagę dzięki nowej specyfikacji jednostki napędowej podczas GP Kanady.

W zeszłym roku na torze w Montrealu ekipa Mercedesa była wyraźnie lepsza. Zawdzięczała to głównie większej mocy swojego silnika, a w tym sezonie wydaje się, że nawet ich konkurenci z Maranello mają drobną przewagę na tym polu.

Wszyscy producenci wybrali właśnie GP Kanady na pierwszą rundę, na którą przywiozą jednostki napędowe w nowej specyfikacji. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem w przypadku Mercedesa. Tuż przed weekendem w Montrealu okazało się, że są problemy z niezawodnością w ulepszonych silnikach, stąd też ich debiut został opóźniony o jeden weekend Grand Prix.

To jest tor, na którym moc silnika jest najważniejsza, więc to był nasz cel i silniki w nowej specyfikacji z pewnością byłyby bardzo pomocne. Chłopaki naprawdę ciężko pracowali, ale musieliśmy podjąć najbardziej sensowną decyzję i nie przywozić tutaj tych jednostek napędowych, co z pewnością jest pechową sprawą. Będziemy musieli sobie poradzić bez nich – powiedział Lewis Hamilton.

Nasze osiągi przez to najprawdopodobniej nie będą najlepsze. To już siódmy wyścig na tym samym silniku i celem jest utrzymanie ich w tym samym stanie przez cały czas. Oczywistym jednak jest, że z wyścigu na wyścig tracisz moc ze względu na przebieg. Jeśli mamy na liczniku już 7 tysięcy kilometrów albo coś w tym stylu, to zdecydowanie możemy stracić osiągi. Na takim torze będzie to jeszcze bardziej kosztowne.

Pytany o to, czy główny rywal Mercedesa – Ferrari – będzie miał przewagę w Kanadzie, odparł: Tak, szczególnie jeśli przywiozą ulepszony silnik. To może być trudny weekend. Wszystko na co liczę, to niezawodność. Będąc na siódmym wyścigu na tym samym silniku i trudnym torze, jedyną rzeczą, o której marzę jest to, aby go ukończyć. To moja jedyna obawa.

Lewis Hamilton jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej kierowców. Jego przewaga nad drugim w zestawieniu Sebastianem Vettelem wynosi aż czternaście punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone