Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton o incydencie Verstappena i Ocona: Zachowałbym się inaczej

Lewis Hamilton przyznał po wyścigu, że zachowałby się inaczej na miejscu Maxa Verstappena w konfrontacji z Estebanem Oconem.

Wydawało się, że zwycięstwo w Grand Prix Brazylii odniesie 21-letni Holender, lecz niespodziewanie na drodze do triumfu stanął Esteban Ocon. Francuz chciał się oddublować i zaatakował w pierwszym zakręcie prowadzącego w wyścigu Verstappena. Żaden z kierowców nie odpuścił i w kolejnym wirażu doszło do zderzenia, w wyniku którego zawodnik Red Bulla stracił szanse na odniesienie triumfu.

Verstappen był sfrustrowany zaistniałą sytuacją i nie przebierał w słowach wobec zachowania Ocona. Trudno się dziwić rozgoryczeniu młodego kierowcy, lecz inne podejście do tej konfrontacji miałby Lewis Hamilton. Zwycięzca wyścigu wyraził swoją opinię o tym incydencie, mówiąc, iż był to incydent wyścigowy.

Widziałem, co się stało. To nie było coś takiego, że… Nie byłem tym zaskoczony – mówił pięciokrotny mistrz świata. Widziałem ich ścigających się, ale nie ścigali się o tę samą pozycję. Zachowałbym się w tej sytuacji inaczej.

Na szczęście byli w stanie jechać dalej, nikt nie ucierpiał i to był incydent wyścigowy, tak myślę. Max to facet, który zawsze chce dopaść każdego. Jestem jednak naprawdę dumny ze zwycięstwa, nie interesuje mnie nikt inny.

Przed ceremonią na podium krótką rozmowę w pokoju odbyli Max Verstappen z Lewisem Hamiltonem. Brytyjczyk powiedział 21-latkowi, że Ocon może się oddublować.

Holender zgodził się z tym stwierdzeniem, lecz dodał, iż nie możesz się zderzyć. Hamilton kontynuował jednak: Miałeś więcej do stracenia niż on. On nie miał nic do stracenia.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone