Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas / © Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton nie poddaje się w walce o tytuł

Kierowca Mercedesa przekonuje, że nie zrezygnuje z walki o tytuł mistrza świata, choćby walka była intensywna do końca sezonu.

Po fatalnych wydarzeniach na domowym Grand Prix Lewisa Hamiltona, Brytyjczyk nie zamierza odpuszczać i jest zdeterminowany, aby w kolejnym wyścigu odnieść triumf.

W tym sezonie toczymy naprawdę zaciętą walkę. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że samochód był w jednym kawałku po wydarzeniach z pierwszego okrążenia - oznajmił Hamilton.

Najpierw sądziłem, że to koniec, ale gdy spojrzałem na tył samochodu, wydawało się, że wszystko jest dobrze. Mogłem naciskać przez cały wyścig, więc to była świetna sprawa.W końcu powróciłem na drugie miejsce, co jest bardzo ważne - dodał.

Zapytany, czy po spadku na tył stawki, wciąż zamierzał dojechać na podium, Lewis Hamilton odpowiedział:

Tak, miałem tę mentalność. Byłem ostatni i wciąż wierzyłem, że mogę wygrać

Wciąż będziemy mocno naciskać, ponieważ nie poddam się!

Podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, zespół Mercedes postanowił pozostawić swoich kierowców na używanych oponach, chociaż Ferrari zjechało po świeży komplet. Bottas będąc na starszych oponach stoczył zacięty bój z kierowcami z Maranello. Ostatecznie dojechał dopiero na czwartym miejscu.

Szef zespołu Mercedes Toto Wolff broni tej strategii:

Myślę, że była to absolutnie słuszna decyzja. Zrobiliśmy coś przeciwnego niż Ferrari. Nasz wybór dał nam drugie i czwarte miejsce.

Nie wiem czy bez incydentu z pierwszego okrążenia wygralibyśmy. Ale uważam, że Lewis miał świetno tempo. Mieliśmy naprawdę dużą szansę na wygraną - zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone