Lewis Hamilton: Nie chciałem wygrać w takim stylu

Lewis Hamilton po zakończeniu wyścigu stwierdził, że starał się przypieczętować swoje zwycięstwo poprzez wyprzedzenie Sebastiana Vettela na torze. Tempo Brytyjczyka było jednak zbyt słabe, żeby mógł on zaatakować kierowcę Ferrari.

„Cieszy mnie moje zwycięstwo, jednak nie chciałem wygrać w takim stylu. Cały wyścig mocno naciskałem na Sebastiana, jednak cały czas brakowało mi tempa na długich prostych. Gdy otrzymałem informacje o karze dla Sebastiana, zacząłem jeszcze bardziej naciskać, ponieważ chciałem przypieczętować swoje zwycięstwo minięciem linii mety jako pierwszy. Niestety ta sztuka nie udała się mi. Ferrari było dziś zbyt szybkie. W trakcie wyścigu miałem również spory problem z hamulcami, które nadmiernie się przegrzewały” - powiedział Lewis Hamilton.

Kierowca Mercedesa odniósł się również do incydentu, do którego doszło w trakcie wyścigu między nim a Sebastianem Vettelem. Zdaniem Brytyjczyka sędziowie postąpili słusznie, karząc Sebastiana Vettela karą pięciu sekund.

“Gdy naciskałem na Sebastiana, to popełnił on spory błąd, wyjeżdżając za szeroko w jednym z zakrętów, a podczas jego powrotu na tor niewiele zabrakło, by doszło między nami do kolizji. Jednak ścigamy się w F1 gdzie takie incydenty były, są i będą widoczne na torach. Jeżeli chodzi o decyzję sędziów, to jak najbardziej się z nią zgadzam. Kierowca, który powraca na tor, nie może od razu powrócić na linię wyścigową bez uprzedniego rozglądnięcia się. Zachowanie Sebastiana było bardzo niebezpieczne i mogło zakończyć nasz udział w wyścigu” - podsumował Lewis.