Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton: Nasze tempo jest niesamowite

Lewis Hamilton nie krył swojego zadowolenia po dwóch czwartkowych treningach, podczas których Mercedes kompletnie zdeklasował resztę stawki. Według Brytyjczyka może to być kolejny świetny weekend w wykonaniu jego zespołu, który podtrzyma passę dubletów w tym sezonie.

„Wiedzieliśmy, że podczas tegorocznego weekendu w Monako będziemy mocni, ale nie sądziłem, że nasza przewaga będzie aż tak imponująca. Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej rozumiemy nasz samochód oraz coraz lepiej radzimy sobie z oponami, co jest w tym momencie głównym kluczem do sukcesu” – powiedział Lewis Hamilton.

„Podczas treningów zmienialiśmy trochę ustawienia naszych bolidów, by jak najlepiej ustawić je pod sobotnie kwalifikacje oraz niedzielny wyścig. Nasze zabiegi przyniosły zamierzony skutek i z dużym optymizmem patrzymy na pozostałą część weekendu”.

Według kierowcy Mercedesa głównym rywalem dla niego i Valtteriego podczas tego weekendu będzie zespół Red Bull, który zawsze w Monako radzi sobie bardzo dobrze.

„Patrząc na wyniki dwóch czwartkowych treningów, uważam, że w sobotę oraz podczas niedzielnego wyścigu będziemy musieli uważać na kierowców Red Bulla, którzy na tym torze są bardzo mocni. Max w drugim treningu zmagał się z pewnymi problemami, więc nie mógł zaprezentować wszystkim swojego realnego tempa, które zapewne pokaże już podczas trzeciego treningu w sobotę. Jeżeli uda nam się pomyślnie przejść przez kwalifikacje oraz będziemy w stanie utrzymać za swoimi plecami bolidy Red Bulla oraz Ferrari, to w niedziele nasza passa zwycięstw może zostać przedłużona” – podsumował Brytyjczyk.

Patrząc realnie na aktualną przewagę Mercedesa nad resztą stawki, w sobotę oraz niedzielę czeka nas jedynie wewnętrzny pojedynek pomiędzy Lewisem a Valtterim. Zespół Ferrari traci najwięcej czasu w zakrętach numer: 4,10,11,12,16,18. Zdecydowanie lepiej w tym porównaniu wypada Red Bull, który oczywiście traci również sporo czasu w zakrętach do srebrnych strzał, ale ich strata jest zdecydowanie mniejsza od zespołu Ferrari. Wyścig w Monako rządzi się jednak swoimi prawami i bardzo łatwo o dość nieoczekiwany rozwój wydarzeń w pozostałej części weekendu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone