Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes / © Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton: Mercedes nie jest już faworytem w żadnym Grand Prix

Zdaniem pięciokrotnego mistrza świata F1 z lat 2008, 2014, 2015, 2017 oraz 2018, jego ekipa nie będzie już faworytem do zwycięstwa w żadnym z pozostałych wyścigów tegorocznej rywalizacji.

Brytyjczyk zdołał zwyciężyć zaledwie dwa razy w przeciągu ostatnich siedmiu weekendów wyścigowych, a ostatnio w Singapurze uplasował się dopiero na czwartej pozycji. Teraz królowa sportów motorowych zawitała do Sochi, gdzie Mercedes jest niepokonany od pięciu lat. Lewis Hamilton ma jednak obawy, że to Ferrari będzie ponownie wygranym.

"Nie będziemy już faworytami w żadnym wyścigu do końca sezonu. Nie należy się tym zbytnio martwić, ale zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji. Wiemy, jak szybkie na prostych jest Ferrari, a my nie mamy krótkoterminowego rozwiązania. Musimy skupić się na innych obszarach i wycisnąć z nich maksimum" - oznajmił Lewis Hamilton.

"Prawdą jest, że w przeciągu ostatnich trzech wyścigów nie wydobyliśmy 100 procent z weekendu. Jestem w stanie wciąż wycisnąć więcej z samochodu, ponieważ nie wykonałem jeszcze idealnego kółka w tym sezonie" - dodał zawodnik Mercedesa.

Wzrost formy Ferrari nie oznacza olbrzymich powodów do zmartwień dla Mercedesa. Zespół jest na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa świata kierowców i konstruktorów. Lewis Hamilton posiada 65 punktów przewagi nad kolegą z zespołu i aż 96 punktów nad Leclerciem. W klasyfikacji konstruktorów Mercedes ma na swoim koncie 527 pkt, natomiast Ferrari 394.

Co ciekawe, jeśli żaden z zawodników Mercedesa nie wygra niedzielnego wyścigu, będzie to pierwsza sytuacja od roku 2014, w której ''Srebrne Strzały'' nie wygrały czterech wyścigów z rzędu.

"Pozostanie liderem nie jest łatwym zadaniem, ponieważ jesteśmy w gorszej sytuacji, ale ufam w 100% chłopakom w zespole. Nadal jesteśmy najlepszą ekipą, więc jeśli ten weekend również nie pójdzie po naszej myśli, nie zmieni to mojego zdania w kwestii tego, co osiągniemy na koniec sezonu. Nie zamierzamy się poddawać, to nie jest częścią naszego DNA!" - zakończył aktualny mistrz świata.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone