Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton: Jestem zadowolony z mojego wyniku

Lewis Hamilton po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej stwierdził, że mimo zajęcia drugiego miejsca jest bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku. Brytyjczyk zwrócił uwagę na to, że ponownie stracił najwięcej czasu w trzecim sektorze i mimo przejechania dwóch bardzo dobrych okrążeń nie wystarczyło to na zespół Ferrari.

„Jestem bardzo zadowolony z wyniku, który udało mi się dziś osiągnąć. Było to całkowite maksimum, jakie mogłem wycisnąć z mojego bolidu w ostatniej części kwalifikacji. Straciłem sporo czasu tradycyjnie w trzecim sektorze. Mimo przejechania dwóch bardzo dobrych i czystych kółek przegrałem dziś z Sebastianem, któremu gratuluje świetnego wyniku” - powiedział po kwalifikacjach Lewis Hamilton.

Brytyjczyk zaznacza, że jutrzejszy wyścig będzie bardzo trudny, a kluczową rolę kolejny raz odegrają opony.

„Jutro czeka nas bardzo ciężki wyścig. Istotną sprawą jest to, że udało nam się dziś przedzielić kierowców Ferrari. Ważnym, jak nie najważniejszym czynnikiem podczas jutrzejszego wyścigu będą opony i ich degradacja. Kto poradzi sobie lepiej w tym aspekcie, ten jutro zwycięży” - podsumował kierowca Mercedesa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone