Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton: Dzisiejszy wynik był niesamowity

Lewis Hamilton, który mimo przegranych kwalifikacji okazał się najlepszym kierowcą podczas niedzielnego wyścigu na torze położonym pod Barceloną, stwierdził po wyścigu, że kluczem do sukcesu było obronienie prowadzenia w początkowej fazie wyścigu.

Według Brytyjczyka zespół Mercedes musi dokładnie przeanalizować sytuację z sobotnich kwalifikacji, w których to Hamilton musiał uznać wyższość swojego partnera zespołowego.

"Przed rozpoczęciem rywalizacji miałem pewne obawy związane z balansem mojego bolidu, jednak po przejechaniu okrążenia zapoznawczego moje obawy zniknęły. Wszystko było w jak najlepszym porządku. W tym momencie musimy wraz z zespołem zastanowić się czemu ustawienia, z których korzystaliśmy dziś, nie zadziałały w taki sam sposób podczas sobotnich kwalifikacji" - powiedział po wyścigu Lewis Hamilton.

"Jestem bardzo zadowolony z mojego startu, który nie był może perfekcyjny, ale był na tyle dobry, żebym mógł wysunąć się na prowadzenie. Na hamowaniu do pierwszego zakrętu było dość gorąco. Miałem wokół siebie duet kierowców Ferrari oraz Valtteriego, a utrzymanie prowadzenia w tym momencie było kluczem do sukcesu w tym wyścigu. Po gorącym początku mogłem już kontrolować tempo i utrzymywać bezpieczną przewagę nad moimi rywalami."

Lewis Hamilton jest bardzo zadowolony i nie krył po wyścigu wielkiej wdzięczności każdej osobie, która przyczyniła się do niedzielnego sukcesu zespołu, który zdobył dziś piąty dublet z rzędu. Taka sytuacja nie wydarzyła się nigdy wcześniej w Formule 1. Nie mogło w tym dniu również zabraknąć słów wdzięczności dla dr Zetsche, który wspierał karierę Lewisa Hamiltona od trzynastego roku życia. Przypomnijmy, że dr Zetsche w tym roku ma ustąpić z funkcji szefa koncernu Mercedes–Benz.

"Dzisiejszy dzień jest historycznym dniem dla całego naszego zespołu. Wpisaliśmy się dziś kolejny raz na karty historii Formuły 1. Jestem wdzięczny każdej osobie z mojego zespołu. Wiem jak ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie, żeby przygotować pakiet poprawek specjalnie na to Grand Prix. Liczę, że z kolejnymi wyścigami będziemy jeszcze lepsi."

"Chciałbym również podziękować z tego miejsca dr Zetsche, który wspierał mnie od trzynastego roku życia i pomagał mi zarówno podczas startów w McLarenie, jak i teraz w Mercedesie" - podsumował brytyjski kierowca.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone