Lewis Hamilton: Chciałbym zmierzyć się z Marquezem

Lewis Hamilton przyznał, że jest zainteresowany rywalizacją z mistrzem światem MotoGP Marquezem.

Na pewno niejeden kibic sportów motorowych zadawał sobie pytanie: Czy w przyszłości będziemy mogli zobaczyć mistrzów świata Formuły 1 oraz MotoGP walczących ze sobą na jednym torze? Jest to bardzo możliwe, ponieważ podczas weekendu na torze Silverstone, gdzie w ubiegły weekend odbyła się dwunasta runda motocyklowych mistrzostw świata, Marc Marquez w jednym z wywiadów przyznał, że i on również bardzo chętnie zmierzyłby się z kierowcą zespołu Mercedes.

Nie od dziś wiadomo, że Hamilton jest wielkim fanem pojazdów jednośladowych. 34-latek jest właścicielem limitowanego motocykla MV Agusta, z którego bardzo często korzysta jako środka transportu podczas weekendów wyścigowych. Co więcej, pięciokrotny mistrz świata Formuły 1, w poprzednim roku miał okazję przetestować motocykl Yamahy klasy Superbike.

"Chciałbym się zmierzyć na torze z Marquezem" – przyznał Hamilton. "Jestem wielkim fanem motocykli i zawsze interesowałem się wyścigami MotoGP. Marc jest w tej chwili najlepszym zawodnikiem na świecie. Bardzo miło byłoby się zmierzyć z nim na torze."

"Jeśli Marquez będzie chciał się pościgać, to nie widzę przeszkód, abyśmy to zrobili" – dodał.

Jedyną przeszkodą do pojedynku obu zawodników, mogą okazać się sponsorzy. Lewis Hamilton jest związany z firmą Monster, natomiast Marc Marquez jest wspierany przez konkurenta producenta napojów energicznych, Red Bulla.