Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton: Chcę walczyć o mistrzostwo z Verstappenem i Vettelem

Pięciokrotny mistrz świata F1, Lewis Hamilton pragnie, aby sezon 2019 w królowej sportów motorowych cechował się walką trzech kierowców o mistrzostwo świata.

Od sezonu 2014 w F1 trwa okres dominacji Mercedesa z Lewisem Hamiltonem na czele. Batalia, która miała miejsce w ubiegłym sezonie pokazała, że zespół Ferrari potrafi stworzyć bolid konkurencyjny, którym można walczyć o najwyższe cele.

W tym roku zmieniły się przepisy, które mogą zaowocować "wymieszaniem się" stawki. Mimo tego, wciąż pretendentem do tytułu jest Ferrari oraz Mercedes. Za ich "plecami" czai się Red Bull Racing, który zrezygnował po wieloletniej współpracy z jednostek napędowych Renault i przerzucił się na silniki Hondy.

Lewis Hamilton liczy, że zarówno Ferrari i Red Bull Racing stworzą samochód, który pozwoli Vettelowi oraz Verstappenowi na bezpośrednią walkę o mistrzostwo świata.

"Mam nadzieję, że w tym roku będzie więcej walki na torze. Chciałbym, aby Red Bull również do nas dołączył. To da więcej frajdy fanom" - powiedział Brytyjczyk dla Sky Sports. "Z punktu widzenia kierowcy, taka walka to wspaniała rzecz."

Chociaż ubiegłoroczny sezon w wykonaniu Ferrari to błędy strategiczne, jak i błędy Sebastiana Vettela, to Lewis Hamilton nie lekceważy swojego rywala.

"Każdy chce zdobyć mistrzostwo. Musimy oczekiwać, że Ferrari zrobi krok do przodu. Sebastian na pewno będzie silniejszy w tym sezonie, a to oznacza, że sam również muszę być dużo lepszy."

"W tamtym roku stoczyliśmy kilka świetnym pojedynków, dlatego ten tytuł jest jednym z moich ulubionych" - dodał Brytyjczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone