Leclerc: Zespół wykonał znakomitą pracę

Charles Leclerc, który okazał się niespodziewanie najszybszym kierowcą w sobotnich kwalifikacjach, nie krył swojego wielkiego zadowolenia z kolejnego pierwszego pola startowego.

Monakijczyk odniósł swoje piąte zwycięstwo w kwalifikacjach i trzecie z rzędu, co było wielkim zaskoczeniem, nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla całej ekipy z Maranello, która była przed weekendem skazywana na pożarcie przez kierowców Mercedesa i Red Bulla.

Leclerc prezentował znakomite tempo w pierwszym dość szybkim sektorze, co pozwalało mu pokonać drugi i trzeci sektor z dużym zapasem, a to wystarczyło, aby ukończyć zmagania na pierwszej pozycji.

Ekipa Ferrari przywiozła na ten weekend kolejny pakiet poprawek, który w piątek nie dawał jeszcze widocznych rezultatów, ale po odpowiednim ustawieniu i przeanalizowaniu danych, tempo bolidów Ferrari w sobotę uległo znaczącej poprawie szczególnie w krętym drugim i trzecim sektorze.

"To było niesamowite okrążenie. Kilka razy straciłem kontrolę nad bolidem, ale ostatecznie udało się wykręcić czas, który dał mi pierwsze pole startowe. To niesamowite." - powiedział Charles Leclerc.

"Duże brawa i szacunek należą się całemu zespołowi, który fantastycznie przygotował bolid na sobotnie kwalifikacje. Poprawki zaczęły działać zgodnie z założeniami, co było nam bardzo potrzebne na tym torze."

"W piątek mieliśmy trudny dzień i nic nie zwiastowało, że w sobotę będę się cieszył z pole position. Wiedziałem, że poprawie nie musi ulec sam bolid, ale również moja dyspozycja na tym torze. Ciężka praca się opłaciła, co widać po dzisiejszym wyniku naszego zespołu."

"To coś niesamowitego startować z czoła stawki na torze, który miał nam całkowicie nie odpowiadać. Jutro czeka nas trudny wyścig, ale dam z siebie 100 procent, aby dowieźć zwycięstwo do mety. Jednak musimy pamiętać, że to jest Formuła 1 i wszystko może się zdarzyć w niedzielę" - podsumował Monakijczyk.