Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Leclerc zadowolony z długich przejazdów

Charles Leclerc z zespołu Ferrari z optymizmem podchodzi do tempa wyścigowego, jednak obawia się, że przewaga Ferrari zakończy się już w sobotę, kiedy warunki atmosferyczne ulegną zmianie.

Kierowcy Ferrari dwukrotnie osiągali najlepsze czasy przejazdów podczas dwóch piątkowych treningów - w pierwszym najszybszym okazał się Vettel, natomiast w drugim na czele znalazł się Leclerc. To może się jednak zmienić już w sobotę, kiedy temperatura gwałtownie spadnie.

"Uważam, że odczucia są dobre, ponieważ przejazdy z dużą ilością paliwa były dobre, co doskwiera nam od samego początku sezonu, więc jest to bardzo pozytywne" - przyznał Leclerc.

"Musimy kontynuować pracę, ponieważ jestem pewien, że Mercedes w sobotę będzie bardzo silny, potencjalnie Red Bull, jeśli będzie zła pogoda. Jeśli pada deszcz, zawsze wiemy, że są bardzo, bardzo szybcy, więc będzie trudniej."

Kierowca Ferrari dodał, że lepszymi warunkami dla ich bolidu są wysokie temperatury i przyznał, że ekipa z Maranello musi zrozumieć, co poprawić, aby być konkurencyjnymi także w zimniejszym klimacie.

"Myślę, że wysoka temperatura dobrze współpracuje z naszym samochodem. Musimy zrozumieć, co zrobić lepiej, gdy warunki są chłodniejsze i starać się to poprawić."

"Uważam jednak, że za każdy razem, gdy w tym sezonie było bardzo ciepło, byliśmy bardzo szybcy."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone