Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Leclerc: Wierzę, że pozwolą nam się ścigać już w przyszłym sezonie

Charles Leclerc przyznał, że nie idzie do Ferrari aby się uczyć, jednak aby stawić czoła Sebastianowi Vettelowi i walczyć o jak najlepsze wyniki.

Monakijczyk od sezonu 2019 będzie bronił barw zespołu Scuderia Ferrari, zastępując Kimiego Raikkonena, który został zakontraktowany na dwa kolejne lata w ekipie Sauber.

To było szalone, było wiele emocji - powiedział Charles Leclerc podczas spotkania z dziennikarzami na torze w Singapurze. Dopiero co zostałem kierowcą Formuły 1 i wkrótce będę w Ferrari.

To przekracza moje oczekiwania. To bardzo dziwne, ponieważ widzę, że wiele osób myśli, iż mocno na mnie naciskają, ale tak naprawdę to nie. Skupiam się na sobie i nie myślę o tym, czego ludzie oczekują ode mnie w samochodzie. Wierzę, że jeśli wykonam właściwą pracę i jeśli będę pracował we właściwy sposób, osiągi się finalnie pojawią.

Mimo, iż Leclerc jest najmłodszym kierowcą Ferrari od 1961 roku, oczekuje, że zespół pozwoli mu ścigać się z Sebastianem Vettelem na tym samym poziomie.

Wierzę, że pozwolą nam się ścigać już w przyszłym sezonie. W pewnym momencie zazwyczaj widać polecenia zespołowe, ponieważ jeden kierowca walczy o mistrzostwo, a drugi nie. To normalne.

Doświadczenie jest zawsze dodatkowym atutem, ale jeśli jesteś wystarczająco dobry, by zdobyć miejsce w Formule 1, jesteś dobry już w pierwszym roku startów. Jeśli w przyszłym roku nie będę miał wystarczająco dobrych wyników, aby zostać w Ferrari, nie zasługuje na to miejsce. Muszę osiągać wyniki i nie idę tam aby się uczyć.

W tym roku miałem bardzo dobry sezon, w którym mogłem nauczyć się większości, a w przyszłym będę musiał osiągać dobre wyniki, ponieważ idę do wielkiego zespołu.

Nie twierdzę, że nie nauczę się już niczego, ponieważ pozostało jeszcze wiele rzeczy do poznania i nadal mogę się mocno poprawić, jednak będę o wiele bardziej gotowy niż na początku - dodał Leclerc.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone