Formuła 1

Charles Leclerc - Ferrari / © Scuderia Ferrari

Leclerc użyje ponownie jednostki napędowej z GP Bahrajnu

Zespół Ferrari potwierdził, że Charles Lercerc podczas GP Chin skorzysta z używanej jednostki napędowej z Bahrajnu.

Monakijczyk był bezkonkurencyjny przez cały weekend wyścigowy na torze Sakhir, ale w kluczowym momencie, na piętnaście okrążeń przed metą wyścigu, w Ferrari Leclerca doszło do awarii, która pozbawiła go zwycięstwa.

Początkowo wszystko wskazywało na problem związany z MGU-H, lecz szef zespołu, Mattia Binotto, wyjaśnił po wyścigu, że awarię wywołał jeden z cylindrów silnika.

Badania przeprowadzone w Maranello wykazały, że przyczyną problemu było "zwarcie w jednostce sterującej układem wtryskowym".

"Po wyścigu technicy i inżynierowie Scuderia Ferrari Mission Winnow wykryli usterkę, którą było zwarcie w jednostce sterującej układem wtryskowym. Tego typu problemu nigdy wcześniej nie widzieliśmy na omawianym komponencie."

Ferrari zdołało uporać się już z powstałym problemem i wprawdzie Binotto zdradził, że Leclerc skorzysta z danej jednostki napędowej przynajmniej w piątek w Chinach, tak według potwierdzenia zespołu, Monakijczyk użyje jej podczas całego Grand Prix.

"Charles skorzysta w Chinach z tej samej jednostki, której używał w Bahrajnie. Jednostka zostanie zamontowana w samochodzie numer 16."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone