Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Leclerc: Swoje pierwsze zwycięstwo dedykuje Anthoine'owi Hubertowi

Charles Leclerc, który odniósł w GP Belgii swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w Formule 1, postanowił zadedykować je swojemu przyjacielowi Anthoine'owi Hubertowi.

Tuż po zakończeniu wyścigu Leclerc był bardzo zadowolony z odniesienia pierwszego zwycięstwa w F1, ale jego radość była stłamszona sobotnimi tragicznym wydarzeniem, które miało miejsce na torze Spa-Francorchamps.

"Mam bardzo mieszane uczucia po zakończeniu tego weekendu. Z jednej strony spełniłem swoje dziecięce marzenie i wygrałem wyścig Formuły 1, a z drugiej strony jest to bardzo smutna niedziela dla całego środowiska. Straciliśmy wspaniałego człowieka i kierowcę. To naprawdę ciężka sytuacja" - powiedział po wyścigu Charles Leclerc.

"Mój dzisiejszy sukces dedykuje oczywiście Anthoine'owi, który był mi bardzo bliski przez całą moją dotychczasową karierę. Spędzałem z nim bardzo dużo czasu w dzieciństwie i to właśnie on towarzyszył mi podczas mojego pierwszego wyścigu w karierze."

"Dalej nie mogę uwierzyć, w to co się stało, to coś niesamowicie przytłaczającego. W związku z tym nie mogę w pełni świętować mojego pierwszego zwycięstwa w F1, ale pozostanie ono w mojej pamięci na zawsze."

Przez dużą część wyścigu Leclerc kontrolował tempo i utrzymał bezpieczną przewagę nad rywalami. Sytuacja nieco się skomplikowała pod koniec wyścigu, gdy Lewis Hamilton wyprzedził Sebastiana Vettela i rozpoczął pościg za młodym monakijczykiem, który w samej końcówce rywalizacji zmagał się ze swoimi oponami.

"Dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło mi z łatwością. Był to bardzo trudny wyścig. Pod koniec kolejny raz miałem spore problemy z oponami. Sytuacja wyglądała jednak lepiej niż na Węgrzech, ponieważ mogłem w większym stopniu kontrolować pracę ogumienia, co mi bardzo pomagało w trudnych chwilach dzisiejszego wyścigu."

"Końcówka była naprawę bardzo nerwowa. Lewis odrabiał w szalonym tempie dystans do mnie, co wywołało u mnie lekką presję, ale w ostatecznym rozrachunku, to ja minąłem linię mety jako pierwszy" - podsumował kierowca Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone