Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Leclerc: Razem z Maxem stworzyliśmy świetne widowisko

Charles Leclerc, który mimo błędnej strategii zespołu Ferrari zajął na torze Silverstone najniższe miejsce na podium, był bardzo zadowolony ze zdobycia kolejnego miejsca w pierwszej trójce.

Kierowca Ferrari podczas niedzielnego wyścigu minął linię mety jako trzeci, ale wiele wskazywało, że młody monakijczyk zajmie dziś miejsce poza podium. To wszystko przez kolejny błąd strategiczny ekipy z Maranello. Ostatecznie Leclerc wykorzystał kolizję Vettela oraz Verstappena i zdobył kolejne podium w tym sezonie.

"Rywalizacja na torze Silverstone była kolejnym trudnym sprawdzianem dla mnie, który jednak zdałem, co bardzo mnie cieszy" - powiedział Charles Leclerc.

"Śmiało mogę powiedzieć, że zaliczę ten weekend do jednych z moich ulubionych, w których miałem przyjemność uczestniczyć jako kierowca F1, a to wszystko przez bardzo dobre tempo i znakomite zachowanie bolidu na torze, które pozwoliło mi jechać bardziej agresywnie. Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że mogłem kolejny raz stanąć w niedziele na podium. To jest bardzo ważne dla mnie i motywuję mnie do dalszej ciężkiej pracy."

Ozdobą niedzielnego wyścigu była walka pomiędzy Leclerciem a Verstappenem, która momentami była na totalnym limicie. Leclerc był bardzo zadowolony z walki z Holendrem, która tym razem obyła się bez żadnych incydentów.

"To była fenomenalna walka koło w koło na totalnym limicie" - - przyznał Monakijczyk. "Daliśmy razem z Maxem świetne widowisko, które na pewno cieszyło kibiców."

"Podczas GP Austrii mogliśmy się dowiedzieć, jak daleko możemy się posunąć podczas walki koło w koło z rywalem. Bardzo cieszę się, że dzisiejszy pojedynek był bardzo czysty i uniknęliśmy pewnych incydentów."

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone